Leden 2013

Změna ceníku

28. ledna 2013 v 17:13 | H.Binková

Neboť se mi na stránkách nezdařil pokus o změnu ceníku od 01.01.2013, uvádím ho zde.

CENÍK SLUŽEB
C.I.C METODA MUDR. JONÁŠE
Konzultace bez měření -EAM setem 160,--Kč Konzultace s měřením vstupní 1h 260,--Kč Konzultace s měřením kontrolní 1/2h 110,--Kč
Doplňky stravy Joalis 363,--Kč až 387,--Kč
dle platného ceníku firmy Joalis
MASÁŽE - MOBILNĚ
Aromaterapeutická masáž zad včetně šíje 290,--Kč
Aromaterapeutická masáž šíje 150,--Kč
+ cesta 4,--/km
Binková Helena
Tel. 723 001 654
e-mail: binkova.helena@seznam.cz
IČO: 15010198
Identifikační číslo provozovny:1005664897
www.poradnabinkova.com

Nadváha

28. ledna 2013 v 17:09 | H.Binková

Období zimy II.
POKUD PŘEKONÁŠ PROBLÉM V HLAVĚ, PŘEKONÁŠ HO I V REÁLU.
Kdo z nás by už někdy neřešil situaci po Vánocích s problémem nedopnutých kalhot či sukně, kdy ručička na váze se vychyluje bohužel jinam, než jsme byli zvyklí.
Veškeré naše myšlenky se jednoho dne zhmotní. Je to i s těmi Vánocemi či nadváhou, která je v populaci velmi rozšířená .
Vánoce jsou symbolem lásky, lásky k životu, lásky k člověku, lásky k přírodě, zvířatům, lásky k sobě samé. V současnosti nejsou Vánoce tím, čím by měly být. Lidé se nejdříve stresují, honí, shání dárky, jídlo, stěžují si. Pak usednou k překypujícím se stolům s jídlem a ten proběhlý stres jím zahánějí. Není to jen v období Vánoc, ale mnozí toto praktikují celoživotně a pak se najednou diví, kde se vzala ta kila na jejich těle a vůbec si neuvědomí, že celou dobu žijí s myšlenkou zahnat stres a další neprojevené emoce jídlem. Jednoho dne se rozhodnou, že s tím budou něco dělat. Rozhodnutí musí být podloženou silnou emocí touhy dokázat to a i přes počáteční neúspěchy a obtíže vytrvat. Změnit program v hlavě ohledně pocitů vůči sobě, začít milovat sebe sama i svoje tělo, ať je v současné chvíli, jaké je. Touhu změnit svoje stravovací návyky, touhu začít s nějakým pohybem ( je to jedno, zda-li budete běhat, chodit do fitcentra nebo tančit) hlavně dělat vše s láskou a dobrým pocitem. To je prvotní a nejdůležitější krok. Dalším důležitým krokem je tělo zbavit nečistot a nežádoucích látek, které se do něj dostaly během života. Prioritní je očista orgánového okruhu sleziny, neboť ta zahrnuje trávící orgány a její emocí je přemýšlivost. Když nejsme spokojeni sami se sebou , tak přemýšlíme a vymýšlíme, co s tím udělat a tím oslabujeme orgány tohoto okruhu. Výborným preparátem na očištění je Velien Help, VelienDren. Dále bychom se měli zabývat okruhem jater, neboť ten souvisí s metabolismem člověka. Jeho emocí je emoce agrese a zase v případě nadváhy, potlačené agrese zaháníme jídlem. Doporučila bych LiverHelp, LiverDren a komplex Metabol. Nesmíme opomenout MindDren a emocionální preparát. Další postup se odvíjí od každého konkrétního člověka, dle zjištěného měření a konzultace.
Pokud trpíte problémy s nadváhou či jinými, ráda Vám je zodpovím na blogu, či mém mailu, telefonicky nebo mě navštivte přímo v mé poradně.
S pokorou, láskou a vděčnosti Helena
tel.723 001 654

Období zimy

24. ledna 2013 v 16:57 | H.Binková

"Rozhodl jsem se být šťastný, protože je to prospěšné pro mé zdraví." Voltaire

Období zimy
Jako děti jsme ho milovaly a jako dospělí na něj pohlížíme s nechutí vidiny odhazování sněhu, rozmrazovaní aut, případných nehod jak na silnicích i chodnících, nákladné topení atd.
Vraťme se do dětství a pokusme si zimu užít s všemi jejími krásami. Buďme pozitivní a při pohledu z okna vnímejme krásu a čistotu zasněžené krajiny a také čas, kdy se mohu pozastavit, nahlédnout dovnitř, do své duše. Chvíli ji naslouchat a v dalších ročních obdobích dané zprávy rozvinout, přeměnit myšlenky v hmotu. Mějme na paměti, že všechny neuskutečněné touhy naší duše se nám také po nějaké době projeví na těle.
Období zimy, dle čínské medicíny zahrnuje okruh ledvin. Pro nás to znamená to, že toto roční období tento okruh oslabuje. K ledvinám patří močový měchýř, močová trubice, klouby - hlavně kolena, kosti, zuby, děloha, mícha, bederní část páteře, vnitřní ucho, prostata, štítná žláza, vaječníky, vlasy (vlasové folikuly).
Ledviny zabezpečují protiplísňovou imunitu. Takže pokud máme ledviny oslabené toxiny z vnějšího prostředí tzn. i zimní období, nefunguje nám protiplísňová imunita tak jak má a lehce nám pak plísně vstoupí do organismu.
Ohledně emočního zatížení ledviny zatěžuje emoce úzkosti, někdy přecházejících do fobií a nutkavých myšlenek. Je to úzkost spojená se stresovými situacemi. A samozřejmě stresové situace se nám tvoří v každodenním životě a každodenní život je o vztazích.
Ledviny, jako párový orgán souvisí s partnerstvím, mají na starosti rovnováhu mezi ženskými (zásaditými) a mužskými (kyselými) silami, harmonii mezi oběma životními póly. Cílem je vyrovnávat rozdíly a nacházet střed, ale také opouštět to, co ke mně už skutečně nepatří. Problémy ledvin se objevují vždy v souvislosti s partnerskými konflikty (ne v sexuální oblasti) ve všech oblastech mezilidských vztahů. Je dobré naučit se odpouštět, nejdříve sobě, poté ostatním a pak také žit s vědomím lásky ve svém srdci, tak můžete myšlenkově pozitivně ovlivnit funkci svých ledvin.
Onemocnění ledvin se neprojeví nikdy jako první. Nejdříve nám začnou obtíže v orgánech související s tímto okruhem. Proto bych Vám na závěr doporučila v zimním období užívat doplňky stravy Joalis (informační medicína MUDr. Jonáše) a to UrinoHelp či UrinoDren, neměli bychom zapomenout na MindDren a emoční preparáty. Preparáty i další informace naleznete u mě v mé poradně.
Vaše dotazy ráda zodpovím na tomto blogu či na mém mailu nebo telefonu.
S úctou a láskou Helena
tel.723 001 654