Období zimy

24. ledna 2013 v 16:57 | H.Binková

"Rozhodl jsem se být šťastný, protože je to prospěšné pro mé zdraví." Voltaire

Období zimy
Jako děti jsme ho milovaly a jako dospělí na něj pohlížíme s nechutí vidiny odhazování sněhu, rozmrazovaní aut, případných nehod jak na silnicích i chodnících, nákladné topení atd.
Vraťme se do dětství a pokusme si zimu užít s všemi jejími krásami. Buďme pozitivní a při pohledu z okna vnímejme krásu a čistotu zasněžené krajiny a také čas, kdy se mohu pozastavit, nahlédnout dovnitř, do své duše. Chvíli ji naslouchat a v dalších ročních obdobích dané zprávy rozvinout, přeměnit myšlenky v hmotu. Mějme na paměti, že všechny neuskutečněné touhy naší duše se nám také po nějaké době projeví na těle.
Období zimy, dle čínské medicíny zahrnuje okruh ledvin. Pro nás to znamená to, že toto roční období tento okruh oslabuje. K ledvinám patří močový měchýř, močová trubice, klouby - hlavně kolena, kosti, zuby, děloha, mícha, bederní část páteře, vnitřní ucho, prostata, štítná žláza, vaječníky, vlasy (vlasové folikuly).
Ledviny zabezpečují protiplísňovou imunitu. Takže pokud máme ledviny oslabené toxiny z vnějšího prostředí tzn. i zimní období, nefunguje nám protiplísňová imunita tak jak má a lehce nám pak plísně vstoupí do organismu.
Ohledně emočního zatížení ledviny zatěžuje emoce úzkosti, někdy přecházejících do fobií a nutkavých myšlenek. Je to úzkost spojená se stresovými situacemi. A samozřejmě stresové situace se nám tvoří v každodenním životě a každodenní život je o vztazích.
Ledviny, jako párový orgán souvisí s partnerstvím, mají na starosti rovnováhu mezi ženskými (zásaditými) a mužskými (kyselými) silami, harmonii mezi oběma životními póly. Cílem je vyrovnávat rozdíly a nacházet střed, ale také opouštět to, co ke mně už skutečně nepatří. Problémy ledvin se objevují vždy v souvislosti s partnerskými konflikty (ne v sexuální oblasti) ve všech oblastech mezilidských vztahů. Je dobré naučit se odpouštět, nejdříve sobě, poté ostatním a pak také žit s vědomím lásky ve svém srdci, tak můžete myšlenkově pozitivně ovlivnit funkci svých ledvin.
Onemocnění ledvin se neprojeví nikdy jako první. Nejdříve nám začnou obtíže v orgánech související s tímto okruhem. Proto bych Vám na závěr doporučila v zimním období užívat doplňky stravy Joalis (informační medicína MUDr. Jonáše) a to UrinoHelp či UrinoDren, neměli bychom zapomenout na MindDren a emoční preparáty. Preparáty i další informace naleznete u mě v mé poradně.
Vaše dotazy ráda zodpovím na tomto blogu či na mém mailu nebo telefonu.
S úctou a láskou Helena
tel.723 001 654
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama